1. Műhelymunka - Halászné Nagy Andrea - népi játszóház vezető bemutatkozása

03 Jul 2018 : 14:01    0
2018.április 20.-21.

Téma: A vetéstől a szövésig- a kender elsődleges felhasználási területei

gyakorlati tevékenység: kötélverés,

vezetője: Halászné Nagy Andrea

Halászné Nagy Andrea népi játszóház vezető bemutatkozása

Halászné Nagy Andrea vagyok. Berettyóújfaluban élek, több évtizede óvodapedagógusként dolgozom.

Mivel mindenféle kézművesség érdekel, rendszeresen bekapcsolódtam országos alkotó- és kézműves táborok munkájába, fejlesztve kézművességgel kapcsolatos tudásomat. pl. Magyarlukafa, Debrecen, Mártély, Tószeg.

1996-ban "Népi játék- és bőrműves szakoktató", 2018-ban „Népi kézműves nemezkészítő” végzettséget szereztem. Szeretek kísérletezni azzal, hogy mesterségek egy-egy szeletét hogyan lehet játszóházi szinten feldolgozni, a gyermekek számára megismerhetővé, kipróbálhatóvá tenni. Játszók szervezés és vezetése mellett szívesen készítek játékeszközöket, melyeket óvodai munkámban is jól tudok használni.

Egyik alapító tagja vagyok a Berettyóújfaluban, 1993-ban megalakuló Bihari Népművészeti Egyesületnek. Az egyesület Alkotóházában működő Gyermek Alkotótábort táborvezetőként irányítom és szervezem. Felkeresünk hagyományaikat még ápoló kis bihari községeket, alkotó művészeket, kézműves műhelyeket. Megismerkedünk olyan mesterekkel, akik ápolják és tovább éltetik a bihari hagyományokat, valamint a hagyományos kézműves mesterségeket. Kiállítóhelyekre, múzeumokba, tájházakba látogatunk el, múzeumpedagógiai foglalkozásokon veszünk részt.